2024-03-04

Baltic Hub z wsparł Hospicjum Pomorze Dzieciom przekazując samochód Peugeot Partner. Fundacja określiła Baltic Hub mianem dobrego sąsiada, co doskonale podkreśla istotę tego gestu. Wręczenie kluczyków do auta odbyło się 4 marca 2024r. na terenie terminala kontenerowego.

Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, zlokalizowana na gdańskich Stogach, przez ostatnie 9 lat przekształciła się w wyjątkową instytucję, poświęconą opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Świadcząc kompleksową opiekę lekarską i pielęgniarską przez całą dobę, fundacja pomaga małym pacjentom na Pomorzu, obejmując obszar o promieniu ponad 100 kilometrów od Trójmiasta.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać Hospicjum Pomorze Dzieciom w ich szlachetnej misji. Dla Baltic Hub to nie tylko przekazanie samochodu. To nasz sposób, aby wnosić wartość do społeczności, której jesteśmy częścią. Mamy nadzieję, że nowe auto ułatwi pracę pracowników i wolontariuszy fundacji, a tym samym wesprze najmniejszych pacjentów w pokonywaniu wyzwań codzienności mówi Charles Baker, Dyrektor Generalny Baltic Hub.

Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnia nie tylko kompleksową opiekę medyczną, ale także dostarcza wyspecjalizowany sprzęt medyczny oraz udziela wsparcia psychologicznego, duchowego i socjalnego członkom rodziny, poprawiając jakość życia nieuleczalnie chorych dzieci. Motto Hospicjum brzmi: „Skoro nie możemy dołożyć dni do życia, dokładamy życia do każdego dnia”. W pełnym poparciu dla tej szlachetnej misji, Baltic Hub wierzy, że każdy akt dobroci przyczynia się do poprawy jakości życia podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom.

To poruszający dzień, ponieważ Hospicjum Pomorze Dzieciom otrzymuje wielki dar – samochód, który jest podstawowym narzędziem pracy zespołu do zadań specjalnych. To właśnie nim lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie będą dojeżdżać do śmiertelnie chorych dzieci, które w promieniu 100km od Gdańska przebywają w swoich rodzinnych domach mówi Ewa Liegman, prezes Hospicjum „Pomorze Dzieciom”.

 

obejrzyj video