Społeczeństwo
Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub
2023-09-08 13:19:54

Food trucki, atrakcje dla najmłodszych i wycieczka po terminalu – podsumowanie „Morskiego Zakończenia Lata z Baltic Hub”

Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, zorganizował wydarzenie dla mieszkańców okolicznych dzielnic. „Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub” zgromadziło na terenie terminala wielu mieszkańców. Podczas wydarzenia symbolicznie wyróżniono laureatów rozstrzygniętego niedawno grantu Busole.

Wydarzenie odbyło się na terenie terminala kontenerowego w niedzielę 3 września.  Cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi i pracowników Baltic Hub, którzy mieszkają w pobliskich dzielnicach. W wydarzeniu wzięło udział około 1000 osób.

Uczestnicy mieli okazję skorzystać z licznych, darmowych atrakcji, w tym dmuchańców dla dzieci, trampolin, Twistera XXL oraz różnorodnych aktywności sportowych. Dzieci uczestniczyły w malowaniu muszli, uczyły się jak robić węzły żeglarskie, grały w okręty i drewniane gry zręcznościowe. Mogły również zrobić sobie tatuaże i kolorowe warkoczyki, a także obejrzeć pokaz karetki i zobaczyć punkt pierwszej pomocy, gdzie odbywało się opatrywanie misiów. Na najmłodszych czekał również wóz strażacki, do którego dzieci mogły wsiąść, założyć hełm, naciskać sygnał strażacki i zrobić zdjęcia.

Na miejscu pojawiły się także food trucki serwujące pyszne przekąski. Nie zabrakło również możliwości zrobienia zdjęć w popularnej fotobudce 360 oraz wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz tego uczestnicy mogli przetestować symulator suwnicy, Alko gogle, czy wypróbować okulary VR, gdzie zadaniem było wydostać się z pożaru. Część wydarzenia obejmowała także wycieczkę autokarową po terenie terminalu, która cieszyła się dużą popularnością. W trakcie eventu można było obejrzeć również pokaz sprzętów terminalowych w tym maszyn rechstacker czy ciężarówki terminalowej IMV. Na uczestników czekała także spektakularna niespodzianka, którą było zgniatanie samochodu osobowego przez kontener z suwnicy.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć tak wielu mieszkańców na terenie naszego terminala. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie w inicjatywy, które tworzymy. Naszą misją jest nie tylko obsługa terminala, ale również tworzenie solidnych więzi z lokalną społecznością. Chcemy być odpowiedzialnymi sąsiadami, którzy dbają o dobre relacje i aktywnie wspierają otoczenie – podkreślił Charles Baker, Dyrektor Generalny Baltic Hub.

Baltic Hub to nie tylko dynamicznie rozwijający się terminal kontenerowy, ale także aktywny uczestnik w życiu lokalnej społeczności. Firma działa na rzecz mieszkańców okolicznych dzielnic poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak wsparcie projektów charytatywnych, konkursy grantowe, organizacja zajęć rekreacyjnych dla dzieci czy programy edukacyjne.

obejrzyj video

Baltic Hub NEWS