Baltic Hub po raz kolejny wsparł organizację Biegu Anioła
2023-12-16

16 grudnia na plaży w Gdańsku Brzeźnie odbyła się VI edycja Biegu Anioła – inicjatywy organizowanej przez Fundację Iron Team. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom. Baltic Hub drugi rok z rzędu został partnerem tej inicjatywy.

Bieg Anioła, inicjatywa Fundacji Iron Team, to coroczne wydarzenie, które przyciąga biegaczy chcących wspomóc Hospicjum Pomorze Dzieciom. Fundacja zajmuje się organizacją kompleksowej opieki medycznej dla dzieci dotkniętych nieuleczalną chorobą, oferując jednocześnie wsparcie dla całej rodziny w trudnych chwilach.

Tegoroczny bieg rozpoczął się o godzinie 10:00 na plaży w Gdańsku Brzeźnie przy wejściu nr 55. Uczestnicy ścigali się wzdłuż plaży, docierając aż do Parku Brzeźnieńskiego im. Jana Jerzego Haffnera i z powrotem. Część biegaczy – jak co roku – była przebrana za anioły. Podczas biegu na scenie muzycznie rozgrzewał uczestników djgucio.pl.  W kąciku gastro serwowano uczestnikom ciepłe napoje, smaczne posiłki oraz słodki poczęstunek. Cały dochód ze zorganizowanego wydarzenia został przekazany dla Hospicjum Pomorze Dzieciom. Jedną z atrakcji był także konkurs na najlepiej przebranych biegaczy.

Bardzo się cieszymy, że Baltic Hub po raz kolejny został partnerem Biegu Anioła. To dla nas zaszczyt i przyjemność móc wesprzeć tak ważne wydarzenie charytatywne. Fakt, że Hospicjum jest naszym sąsiadem na Stogach, sprawia, że ta inicjatywa ma dla nas szczególne znaczenie. Wspólnie z Fundacją Iron Team pragniemy przyczynić się do zapewnienia dzieciom i ich rodzinom odpowiedniej opieki i wsparcia w trudnych chwilach. Dlatego z radością angażujemy się w ten piękny gest solidarności powiedział Charles Baker, Dyrektor Generalny Baltic Hub.

W biegu wziął udział także pracownik i reprezentant Baltic Hub, Mariusz Gering, który podobnie jak w poprzednim roku otworzył bieg.

Oprócz tradycyjnego biegu, do 31 grudnia trwa również bieg wirtualny, w którym mogą wziąć udział osoby z dowolnego miejsca na świecie, każdy, kto pragnie wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Można przebiec, przejść, przejechać rowerem, hulajnogą, przepłynąć lub przejechać na łyżwach, nartach czy snowboardzie wymagany dystans – minimum 2 km. Zapisy na bieg wirtualny są dostępne na stronie organizatora wydarzenia.

obejrzyj video