Dla klienta
Terminal obsłużył 20-milionowy kontener
2023-09-29

Jeszcze nie tak dawno, bo dwa lata temu Baltic Hub świętował obsłużenie 15 milionów kontenerów od początku istnienia. Teraz firma osiągnęła kolejny kamień milowy, zwiększając wynik do 20 milionów TEU (kontenerów 20-stopowych), co potwierdza jej pozycję największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim.

To osiągnięcie jest wynikiem wszechstronnego podejścia i zaangażowania Baltic Hub w doskonalenie swoich usług. Charakterystyczne cechy terminala, takie jak głębokość nabrzeża wynosząca 17 metrów oraz światowej klasy wydajność w przeładunku kontenerów, nadają mu status prawdziwego bałtyckiego hubu, który obsługuje największe kontenerowce na świecie.

Dynamiczny rozwój terminala to efekt stałych inwestycji firmy w infrastrukturę oraz nowoczesny sprzęt. Od momentu inauguracji w 2007 roku, Baltic Hub obsłużył ponad 20 milionów TEU. W dniu 27.09.2023 r. odnotowano przeładowanie 20-milionowego kontenera, będącego własnością duńskiego armatora MAERSK. W samym 2022 roku w Baltic Hub przeładowano ponad 2 mln TEU.

To kolejny krok milowy w rozwoju Baltic Hub i ogromny sukces na arenie międzynarodowej. Cieszymy się z osiągniętego wyniku i pragniemy podziękować naszym klientom, którzy niezmiennie wybierają nasze usługi. Każdy z tych 20 milionów obsłużonych kontenerów jest symbolem zaufania, jakim nas obdarzyli. Nie możemy też zapomnieć o wkładzie naszych pracowników. Składamy serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia – poinformował Charles Baker, Dyrektor Generalny Baltic Hub.

Aby lepiej zrozumieć skalę tego osiągnięcia, wystarczy spojrzeć na liczby – 20 milionów kontenerów stworzyłoby drogę o długości ok. 120 000 km, co w skali porównawczej stanowi trzy okrążenia Ziemi wokół równika.

Nadążając za rosnącym popytem i mając na uwadze plany rozwoju, Baltic Hub kontynuuje realizację ambitnych programów inwestycyjnych. Jednym z kluczowych projektów jest rozbudowa terminala T3, obejmująca budowę nowego, głębokowodnego nabrzeża do obsługi kontenerowców oceanicznych. W ramach inwestycji powstanie także plac manewrowo-składowy o powierzchni operacyjnej 36,5 ha. Po zakończeniu prac Baltic Hub zwiększy swoje moce przeładunkowe do 4,5 TEU rocznie.


obejrzyj video