W swojej kategorii DCT wyprzedził takie firmy jak: 3 LP, Panattoni czy Grupę Raben.
- To był kolejny etap naszej ekspansji. Dziś jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom - nazwijmy to - produkt, który jest niezawodny, efektywny kosztowo, a co chyba dziś najważniejsze - przyjazny dla środowiska. Rozbudowana infrastruktura pozwoli naszym klientom na dostęp do jeszcze bardziej efektywnych usług kolejowych. Ponadto klienci będą mogli wygenerować znaczne oszczędności kosztów w porównaniu do innych portów w Europie Południowej lub Zachodniej, korzystając z krótszej trasy kolejowej pomiędzy DCT Gdańsk a krajami Europy Środkowej. Operator terminalu będzie też współpracował z branżą, by dalej rozwijać usługi intermodalne do i z krajów oraz regionów sąsiadujących z Polską, które nie mają dostępu do morza, takich jak Czechy, Słowacja, Zachodnia Ukraina, czy Białoruś, powiedział Andrzej Janisz, Senior Project Manager w DCT Gdańsk, który odebrał nagrodę.
TSL Award przyznawana jest w czterech kategoriach: ”Innowacje w logistyce”, „Człowiek Roku”, „Rozwiązania ekologiczne” oraz „Rozwój infrastruktury logistycznej”. Osobno nagradzane są firmy osiągające najlepsze wyniki finansowe – wyróżnienie otrzymują przedsiębiorstwa o największej dynamice przychodu.
W ubiegłym roku DCT Gdańsk wyróżniono w kategorii „Innowacje w logistyce” za innowacyjny projektu OCR, polegający na wdrożeniu w pełni zautomatyzowanych bram wjazdowych do terminalu, które wykorzystują kamery OCR (Optical Character Recognition) do rejestracji ciężarówek i kontenerów przyjeżdzających do DCT Gdańsk. Nagrodzony system poprawił bezpieczeństwo kierowców i pracowników DCT, podniósł wydajność obsługi kompleksu bramowego DCT oraz skrócił czas spędzany przez kierowców na bramach wjazdowych (z 12 minut do 1 minuty).