2024-05-10

Latem ubiegłego roku, dzięki wsparciu Baltic Hub w ramach II edycji grantu dzielnicowego Busole, 48 dzieci z Przeróbki, Stogów i Krakowca-Górek Zachodnich miało możliwość bezpłatnego uczestnictwa w wakacyjnych półkoloniach zorganizowanych przez Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich. Inicjatywa dostarczyła atrakcyjną i aktywną rozrywkę dzieciom z okolicznych dzielnic sąsiadujących z Baltic Hub.

 

Przez całe lato odbyło się 10 turnusów półkolonii, w których wzięło udział łącznie 250 dzieci w wieku 5-12 lat, z czego 48 miało szansę uczestniczyć w zajęciach, dzięki wsparciu finansowemu z grantu dzielnicowego Busole. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku. Podczas gdy rodzice byli w pracy, dzieci korzystały z zajęć związanych ze sportami wodnymi, takimi jak windsurfing, pływanie na łodziach Optimist, deski SUP oraz kajaki. Każda aktywność była prowadzona w sposób dostosowany do umiejętności i wieku uczestników, obejmując zarówno lekcje teoretyczne, jak i praktyczne warsztaty na rozlewisku Wisły Śmiałej. W programie uwzględniono także rejs jachtem, wycieczki motorówkami, zabawy na bananie wodnym, gry i zabawy ruchowe na plaży oraz na boisku, szanty, wiązanie węzłów, rugby oraz ściankę wspinaczkową. Celem było zorganizowanie aktywności, które łączyły rozrywkę z rozwijaniem nowych zainteresowań, a także wzmacniały więzi oraz pozwalały zawierać nowe przyjaźnie. Ponadto półkolonie były idealnym sposobem na rozwijanie samodzielności u uczestników.

Baltic Hub pełnił bardzo ważną rolę. Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować za zaufanie, jakim terminal obdarzył nasz projekt i wybrał do realizacji. Dzięki współpracy mogliśmy zaprosić 48 uczestników do uczestnictwa w naszych półkoloniach. Były to głównie osoby z najbliższych dzielnic. Dużo uśmiechu, dużo frajdy, graliśmy do jednej bramki. Zdecydowanie nam się to udało, a dzieci wróciły do szkoły zadowolone i z fajnymi wspomnieniami – mówi Sebastian Kacprzak Kierownik ds. Marketingu i Sprzedaży w AZS.

Organizatorzy półkolonii dbali o rozwój fizyczny i intelektualny uczestników, ale także starali się włączać społecznie podopiecznych w grono rówieśników poprzez współpracę, co było ważnym celem również dla Baltic Hub. Dzięki partnerskiej relacji z lokalnymi szkołami i społecznością inicjatywa miała realny wpływ na integrację mieszkańców, począwszy od najmłodszych. Półkolonie cieszyły się dużym zainteresowaniem i zbierały pozytywne opinie zarówno ze strony dzieci, jak i ich rodziców. Był to czas wypełniony pozytywną energią i radością wszystkich uczestników.

 

obejrzyj video