Społeczeństwo
Bezpiecznie nad wodą
2023-08-04 12:19:57
Bezpiecznie nad wodą - Akcja EdukacyjnaBaltic Hub po raz kolejny zaangażował się w akcję edukacyjną „Bezpiecznie nad wodą”, współtworzoną przez Dziennik Bałtycki. Celem akcji było zwiększenie świadomości wśród dzieci i dorosłych odnośnie do odpowiednich zachowań w przypadku zagrożenia na plaży i w wodzie. 

Podczas wydarzenia 28 lipca 2023, eksperci z dziedziny bezpieczeństwa udzielali praktycznych wskazówek i dzielili się wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z plaży i wody. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o zasadach pływania na otwartym akwenie, unikania silnych prądów, rozpoznawaniu zagrożeń i bezpiecznym wchodzeniu do wody.

W wydarzeniu uczestniczyli również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy przybliżyli zainteresowanym zasady bezpieczeństwa na plaży, udzielili wskazówek odnośnie do zabezpieczenia mienia oraz odpowiedzieli na wszelkie pytania uczestników.

Nie zabrakło także warsztatów i demonstracji udzielania pierwszej pomocy. Eksperci pokazywali, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak korzystać z automatycznych defibrylatorów AED. To cenne umiejętności, które mogą uratować życie w przypadku nagłych zdarzeń na plaży.

Dla najmłodszych plażowiczów przygotowano wiele atrakcji i animacji, które nie tylko dostarczyły rozrywki, ale również uczyły odpowiednich reakcji w przypadku zagrożenia. Dzieci miały okazję bawić się i jednocześnie zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą, dzięki czemu mogły stać się bardziej świadomymi plażowiczami.

„Bezpiecznie nad wodą” to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim moment refleksji nad tym, jak ważne jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa na plaży i w wodzie. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności, dzięki czemu wakacje nad wodą mogą być jeszcze bardziej bezpieczne i przyjemne.
Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla Baltic Hub, dlatego wspieramy akcje, które je propagują.
obejrzyj video

Baltic Hub NEWS