Aktualności

GRYF jest nasz!

Zdobyliśmy nagrodę Lidera Odpowiedzialności Społecznej wśród średnich i dużych przedsiębiorstw województwa pomorskiego w konkursie o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2022”. To już 23. edycja prestiżowego wydarzenia organizowanego każdego roku przez @Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Ta nagroda to uznanie naszej aktywności w dziedzinie odpowiedzialności społecznej. Funkcjonujemy wśród lokalnych społeczności – naszych sąsiadów, od 15 lat jesteśmy częścią krajobrazu Gdańska, a przede wszystkim okolicznych dzielnic – Stogów, Przeróbki i Krakowca-Górek Zachodnich. Przykładamy ogromną wagę do współpracy z sąsiadami, rozmawiamy z nimi o ich potrzebach i wsłuchujemy się w nie.

– Rocznie realizujemy około 20 projektów skierowanych do lokalnych społeczności. Wspieramy inicjatywy kulturalne, edukacyjne i historyczne, mocno angażujemy się także w działania proekologiczne. Nowością, którą chciałabym szczególnie podkreślić jest konkurs grantowy „Busole 2021”, który zorganizowaliśmy wspólnie z Portem Gdańsk i Uniwersytetem Gdańskim, by dołożyć swoją cegiełkę do ciekawych inicjatyw w sąsiadujących z nami dzielnicach, związanych ze środowiskiem, edukacją, lokalną historią i zapobieganiem wykluczeniu określonych grup społecznych. Nagrodziliśmy siedem inicjatyw – są już efekty tych działań i bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tym uczestniczyć, mówi Dominika Milion, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Baltic Hub.

Dziękujemy za nagrodę! To dla nas ogromne zobowiązanie na przyszłość!

fot. Piotr Połoczański, www.redwedding.pl, www.photolife.pl, www.facebook.com/poloczanski