CSR

Biblioteka Przyjazne Pomorze beneficjentem Busoli

Biblioteka Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze została jednym z 7 laureatów I edycji Grantu Dzielnicowego Busole. Środki pozyskane w ramach projektu „Społeczna samopomoc na wyspie Stogi – tworzymy/uzupełniamy materialną bazę Biblioteki społecznej” zostały przeznaczone na modernizację przestrzeni, zakup nowego sprzętu oraz wsparcie działań na rzecz lokalnych społeczności.  


Dla dzieci i młodzieży
Wspieranie lokalnych inicjatyw na stałe wpisało się w strategię Baltic Hub. Firmie szczególnie bliskie są działania na rzecz dzieci i młodzieży, dlatego też z radością przyjęła ona wyniki obrad Kapituły Konkursowej, która na jeden spośród 18 różnych projektów wybrała wsparcie Biblioteki społecznej, zlokalizowanej przy ul. Hożej 14 na Stogach.

 

Atrakcyjne miejsce

Środki pozyskane z Grantu umożliwiły Bibliotece poprawę warunków lokalowych, zakup wykładzin, zasłon, krzeseł, regałów oraz sprzętu multimedialnego, takiego jak aparat fotograficzny, kamera, rzutnik czy ekran. Miejsce zyskało na atrakcyjności, dzięki czemu odwiedzający jeszcze chętniej zaangażowali się w aktywności organizowane przez Bibliotekę.

 

Magia miejsca

Szeroki wachlarz zajęć dedykowanych zarówno młodszym jak i starszym, w tym zajęcia muzyczne, plastyczne, komputerowe czy językowe, sprawia, że Biblioteka to prawdziwe serce dzielnicy. Ten lokal łączy pokolenia, można tu znaleźć bezpieczną przestrzeń, rozwijać talenty, spędzać czas zgodnie z zainteresowaniami, zapomnieć się czytając książki, wybrane spośród 30 tyś. egzemplarzy.

Każdy odnajdzie tu swoje miejsce.

 

Aktywności w Bibliotece

Od czasu przyznania grantu Biblioteka podjęła szereg inicjatyw w różnych obszarach, w tym m.in. zorganizowała ponad 50 koncertów muzyki klasycznej, 12 zebrań EkoKlubu, 12 warsztatów plastyczno-rękodzielniczych oraz 79 spotkań Klubu Mamy i Malucha.
Dzieci mogą skorzystać także z konsultacjach logopedycznych i neurologopedycznych oraz spróbować swoich sił w grze na flecie.
Biblioteka, to również miejsce przyjazne imigrantom – organizowane są tu np. lekcje czytania.

 

Kolejna edycja Grantu

Niebawem Baltic Hub ogłosi kolejną edycję Grantu Dzielnicowego Busole, jako kontynuację działań na rzecz Sąsiadów.

Projekt grantowy jest wyjątkową szansą na docenienie najbardziej kreatywnych inicjatyw z naszego najbliższego otoczenia. To też doskonała baza do pogłębiania współpracy z naszymi sąsiadami – podkreśla Charles Baker.